29 luty 2024

Mieszkaniec Lędzin usłyszał prawie 100 zarzutów dotyczących oszustw

zdjęcie: Mieszkaniec Lędzin usłyszał prawie 100 zarzutów dotyczących oszustw / pixabay/6029910
95 zarzutów dotyczących oszustw usłyszał 51-latek zatrzymany przez policjantów z Bierunia (Śląskie). Mieszkaniec Lędzin zainkasował w sumie ponad 700 tys. zł za usługi i towary, których nie miał zamiaru dostarczyć. Oferował m.in. węgiel, usługi budowlane, a także umowy pożyczek pieniężnych.
REKLAMA

Mężczyzna został aresztowany. Policjanci podejrzewają, że poszkodowanych przez niego osób jest więcej, apelują, by się do nich zgłaszali.

Jak podała w czwartek Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu, zarzuty stawiane 51-latkowi dotyczą lat 2015-2023, a przestępstwa zostały popełnione głównie w powiecie bieruńsko-lędzińskiego.

„Policjanci prowadzący sprawę ustalili, że 51-letni mieszkaniec Lędzin, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, wyłudził od różnych osób ponad 700 tys. złotych za towary, których nigdy nie miał zamiaru dostarczyć. Oferował m.in. sprzedaż węgla, usługi budowlane, umowy pożyczek pieniężnych i wprowadzał w błąd pracowników firm co do faktu przeprowadzonego przetargu i konieczności wpłaty wadium” – opisuje policja.

Na wniosek prokuratury podejrzany został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Policja zaznacza, że sprawa ma charakter rozwojowy. Bieruńscy śledczy ustalili, że mężczyzna działał również poza powiatem bieruńsko-lędzińskim, dlatego apelują do wszystkich, którzy w ostatnim czasie zostali oszukani w podobny sposób i proszą o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu.(PAP)

Autor: Krzysztof Konopka

kon/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE